Menu
Sepetim

Doypack Ambalaj

Doypack Ambalaj


Doypack Ambalaj (Oturan-Dik Duran Poşet) Nedir?


Doypack Ambalaj (oturan poşet) dik durmak üzere tasarlanmış mühürlü bir plastik vakum paketidir. Doypack'ler yaygın olarak toz veya hazır içecekler için kullanılır. Normal ambalajlama hatlarında veya aseptik olarak doldurulabilirler. Yeni nesil bir ambalaj türü olarak karşımıza çıkmaktadır.


Satın Almak İçin Tıklayınız


Doypack Ambalajın Kısa Tarihi


Thimmonnier  Doy tarzı kese Fransız mucit Louis Duayeni, Thimmonnier Company'nin sonra cumhurbaşkanı tarafından 1963 yılında geliştirilen ve adı 'Doypack' başlığı altında uluslararası markalı ilan edildi. Thimmonnier, bugün yılda 40 milyardan fazla Doypack poşet satıldığını bildiriyor. 


Packaging Digest'e göre , "temel Doyen tasarımı, yanları boyunca birbirine yapıştırılmış iki düz tabakadan oluşur ve alt kısımda bir 'W' katlama vardır. Kese doldurulduğunda, 'W' açılır ve üzerinde bir taban sağlar. kese dayanabilir. " Bu kese tipi devrim niteliğindeydi, kendi başına dik durma kabiliyetine sahipti, bu nedenle günümüzde dik duran kese olarak da biliniyor. 


Packaging Digest, daha sonra Tayvanlı mühendis Wayne Chang'in, gövde olarak bir tüp kullanarak ve bir yerine iki köşebent (biri üstte ve biri altta) kapatarak dik duran poşetin yeni bir versiyonunu tasarladığını bildirdi. Bir şişeye çok benzeyen bu ambalaj tipi, dengesini koruyabilir ve birçok ayakta duran Doypack ambalajının eğilimi olduğu için yarı boşaltıldığında devrilmeyebilir. Bu tasarıma S-Pouch ve gayri resmi olarak Double Doypack Ambalaj denir. Chang, paket boyutunun% 97'sine kadar doldurulabileceğini iddia ediyor, bu da gerekli poşet boyutunu% 20'ye kadar düşürüyor ve bu da normal bir dik poşete kıyasla% 20'ye varan bir malzeme azalmasına neden oluyor. 


Doypack Çantanın Avantajları

İşlevsel, estetik açıdan hoş ve kullanışlı bir paket sunmak Doypack Ambalaj'ın ayırt edici özelliğidir. Her ambalaj türünün yaptığı gibi, ürün ve çevresi arasında bir bariyer görevi görür, ancak Doy çantası aynı zamanda, kendi başına durmasına izin veren biraz daha sert malzemelerden yapılmıştır, bu da bir tüketicinin saklamasını ve kullanımını kolaylaştırır. günlük yaşam.


Doypack'in (doypak) estetiği en göze çarpan özelliklerinden biridir; tüketicinin dikkatini çeken ve bir markanın mesajını iletmek için harika bir tuval sağlayan çarpıcı bir çanta tasarımıdır. Dik duran çantanın rahatlığı neredeyse rakipsizdir; desteksiz ayakta durabilir, taşınabilir ve hafiftir ve genellikle fermuar gibi yeniden kapatılabilir seçenekler içerir.


Doypack Poşet Ambalaj Uygulamalarında Eğilimler


Bugünlerde, bir tüketici bir Doypack poşetinde neredeyse her şeyi bulabilir. Stand-up poşet ambalajında ​​fark ettiğimiz bazı yeni trendler:


Kuruyemiş, şeker ve atıştırmalık ambalajları.

Günümüzün hareket halindeki tüketicileri için, atıştırmalıkların hafif ve kolayca taşınabilir, ancak daha sonra yeniden kapatılıp tadını çıkarabilen doğru boyutlu kaplarda paketlenmesi gerekir . Doypack poşet, yukarıdaki gereksinimleri karşılarken aynı zamanda ambalaj açıldıktan ve yeniden kapatıldıktan sonra bile bozulmaya karşı üstün bir bariyer sağlar. Ayrıca, rekabetin yoğun olduğu bir pazarda, öne çıkan atıştırmalık ambalajlar, rahatsız bir tüketicinin dikkatini (ve cüzdanını) çeker.


Evcil hayvan gıda ambalajı.

Evcil hayvan sahipleri , hayvanları için gittikçe daha fazla taze ve gurme yiyecekler aradıkça, kağıt duvarlı büyük mama ambalajları geçmişte kaldı. Esnek paketleme çözümleri; neme, kirletici maddelere, zararlılara karşı daha iyi bir bariyer sağlar ve raf ömrünü uzatır. Daha küçük ve bazen özel şekilli Doypack'ler rafları takıyor ve tüketicilerin yeni ürün çeşitlerini denemeleri için çekici ve kullanışlı bir yol sağlıyor.


Pratik ve Etkili Satış Sunum Ambalajı

Doypack Poşetler, stoklarımızdaki en popüler esnek paketleme çözümlerinden biridir. İster kuruyemiş, kahve, çay, tahıllar, kuru meyveler ve hatta sıvıları paketlemek istiyor olun, çok uygun paketleme çözümü Doypack ambalaj tarafından sağlanan çok yönlülüğe ve kullanım kolaylığına sağlar.


Doypack Ambalaj(Doypak) Paketleme Ne Sağlar?


Doypack ambalaj, 5 katmadan oluşan yapısı ile ürünlerin korunmasında tamper sağlamaktadır. Ürünlerini neme karşı, bozulmaya karşı katmanlar ile uzun süre taze(çıtır) kalmalarına yardımcı olmaktadır. Gerek tabanı ve modern ve evrensel bir ambalaj yaratan katılaşmış kaynaklardan oluşan özel bir poşettir. Başlıca avantajları: ürünü dik konumda sergilemek, baskı için geniş bir yüzey, alternatif bir paketleme sisteminden daha düşük bir fiyatla dize kapama veya tepesinde kaynak ısıl kapatma imkânıdır.


Satın Almak İçin Tıklayınız


Doypack Ambalaj (Doypak) Nerelerde Kullanılır?


Bu ambalajlar gıda maddelerinin (örn. kahve, çay, baharatlar, kurutulmuş meyveler, fındık, meyve suyu, ketçap, mayonez, soslar, şeker vb.), Tohumların, kimyasalların, tütünün vb. Manuel ve otomatik paketlenmesi için kullanılır. Doypack poşetler çeşitli kalınlığı ve yapısı farklı renkte malzemelerden yapılmış bir ürün yapısına sahiptir. Sitemizden Doypack Poşetleri malzemesi, ebatı kategorilerine göre kategorize ederek inceleye bilirsiniz.  


Doypack Ambalaj Poşetler gıda ambalajı ve muhafazası için uygun mu?


Ayakta duran doypack poşetler , dayanıklılıkları ve nakliye kolaylığı sayesinde ideal bir gıda paketleme çözümüdür. Dahası, mikrodalgada kullanılabilir gıda poşetlerimiz, aşırı sıcaklıklara ve yüksek basınçlara dayanacak şekilde üretilmiş lamine PET ve LLDPE gıda sınıfı malzemelerden yapılmıştır.


Nem, toz, oksijen ve UV ışığı gibi dış etkenlerin ambalaja girmesini önleyen koruyucu katman sayesinde yüksek bariyerli gıda poşetleri ürünlerinizi daha uzun süre taze tutmak için de ideal bir seçimdir.


Satın Almak İçin Tıklayınız


Doypack Ambalaj poşetleri geri dönüştürülebilir mi?


Ambalajların çok yönlülüğü nedeniyle, geri dönüştürüle bilirliklerini optimize etmek mümkündür. Esnek ambalaj endüstrisinin ambalaj ürünlerinin tam olarak geri dönüştürülmesine doğru ilerlemesi giderek daha olası hale geliyor ve bu nedenle onları kullanım ömrü sonuna uyacak şekilde özelleştirebiliyoruz.


Perakendede doypack ambalajın avantajları nelerdir?


Ayağa kalkma poşetleri , ürün üreticilerinin tüm beslenme (gıda ürünleri) ve pazarlama bilgilerini, maliyetli ve zaman alıcı etiketler uygulamak zorunda kalmadan açık ve profesyonel bir şekilde dahil etmelerini sağlar. Yüksek kaliteli rotogravür baskı kullanarak ürünlerinizi gerçekten öne çıkarabiliriz!


Plastik ambalaj son derece ekonomiktir ve perakende ortamında tüketicileri anında etkiler. Kulübe tipi üreticiler, doymuş pazarlarda ev markalarına karşı hızlı bir şekilde rekabet edebilirler.


Plastik ambalaj, üreticilerin göz alıcı, yüksek kaliteli özel tasarımlar yazdırmasına ve böylece perakende ortamında ürün görünürlüğünü artırmasına olanak tanır.


Ürün ambalajınız için neden yeniden kapatılabilir doypack poşetler kullanıyorsunuz?

Kese ambalajı tüketici dostudur. Müşteriler, içeriğe erişmek için poşeti kolayca yırtıp açabilir. Ürünlerin tekrar tekrar kullanılması için kolay açma veya kapatma sağlamak için kavrama contalı kapaklar kullanılabilir - artık tüm çikolatanızı aynı anda yemenize gerek yok!


Yeniden kapatılabilir ayakta duran poşetlerin , özellikle gıda ambalajlama ve depolama söz konusu olduğunda, yeniden kapatılamayan muadillere göre popülaritesindeki artış , kısmen tüketicilerin yiyeceklere hareket halindeyken erişmelerine ve depolayabilmelerine izin vermesine bağlanıyor. ürünün tazeliğinden ödün vermeden daha sonra yenmeyen herhangi bir şey.


Dik Duran Doypack (doypak) Ambalajın 4 Temel Faydası

Ayakta duran doypack poşet ambalajlar büyümeye devam ederken, dik duran esnek doypack poşetlerin evrimine ve şirketlerin neden sürekli olarak bu ürüne aşık olduklarına bakıyoruz.


DoyPack, 1963 yılında Fransa'da ortaya çıktı ve bir ambalaj üreticisinin CEO'su  Louis Duayen, dik duran bir poşet ambalaj tasarımı için ABD patenti aldı. Tasarım o sırada ilan edilmiş olsa da, kartonlara ve kavanozlara pahalı bir alternatifti, bu nedenle yalnızca bazı markalar bunun uygun maliyetli olduğuna inanıyordu.


Poşetlerin paketlenmiş ürünlerdeki gerçek patlama, Doyen kardeşlerin patentinin sona ermesinden sonra dikkat çekici bir şekilde geldi. Kese bazlı bir kitlesel pazar ürününün ilk örneklerinden biri, basit bir içecek ve pipet çözümüyle Y kuşağının favorisi olan Capri Sun'dı.


Pazar daha sonra emzikli poşetli bebek mamalarına ve nihayet soslar, çeşniler ve içecekler gibi daha geniş gıda ürünlerine yöneldi .


Artık esnek çözümler, kolaylık odaklı markalar ve perakendeciler için, giderek daha fazla sektörde kullanılan ayakta duran poşet ambalajları için bir zorunluluk haline geldi.

1. Katma Değerli Özellikler Dizisi

Yırtma çentiklerinden, ağızlıklardan, Velcro'dan ve fermuarlardan, dik kese ambalajında bulunan çeşitli kapatma özellikleri sonsuzdur. Bu, tüketiciye yalnızca açma ve yeniden kullanım konusunda yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bazı kapatma teknolojileri ürünün raf ömrünü bile iyileştirebilir. İle tüketicilerin% 92'si inanan bir paket tazeliğini korur önemlidir , daha uzun süre taze kalmak dik duran poşet ürünlerini yardımcı olmak için memnuniyetle herhangi harikasıdır.


2. Tedarik Zinciri Brownie Noktaları

Ambalaj çözümleri söz konusu olduğunda bir anlaşma kırıcı olmasa da, markaların çevre için üzerlerine düşeni yapmaları için artan bir talep var. Sürdürülebilirlik ve çevre dostu politikalar, bir şirketin kurumsal mantığının büyük bir parçası haline geldi.


33: 1 ürün / paket oranına sahip dik duran poşetler, cam kavanozlar gibi sert kaplara kıyasla daha az yer için daha fazla ürün sunar. Bu, tedarik zincirinde zincirleme bir etkiye sahiptir ve daha az nakliye maliyeti ve daha az karbon ayak izi sağlar.


3. İyileştirilmiş Raf varlığı ve POS ekranı

Geniş ön panel tasarımıyla dik duran poşetler, raftaki ürün için mükemmel bir pozlama sunar. İsteğe bağlı pencereler gibi ek özellikler, tüketiciye, satın almadan önce ürününüzü görmenizi sağlar. Yakın tarihli bir Mintel raporu, tüketicilerin ambalajın içindeki gıdayı görmenin önemli olduğuna inandığını öne sürüyor ve tüketicilerin % 40'ı , ambalajın içindeki ürünü görmelerine izin verdiği için bir rakip yerine bir ürün seçeceklerini belirtti.


Esnek poşetlerde kullanılan malzeme aynı zamanda ürünlerin hem yolda hem de atölyede kırılmaya, kırılmaya ve yırtılmaya direnmesine yardımcı olur. Perakende raf alanı için giderek artan rekabetle birlikte, daha az hasar riski ve iyileştirilmiş raf varlığı sağlayan esnek seçeneklerin süpermarketlerin kalbini kazandığı görülüyor.


4. Tüketici Taleplerini Değiştirmek

Tüketiciler sürekli hareket halindeyken, taşınabilirlik ve rahatlık, markaların göz önünde bulundurması gereken önemli ambalaj özellikleri haline geldi. Araştırmalar , Türkiye'de yetişkinlerin% 54'ü ambalajın taşınabilir olmasının önemli olduğunu öne sürerek artan rahatlık ihtiyacını desteklemektedir . Ayakta duran poşetler , hareket halindeyken yiyecekler için mükemmel bir çözümdür ve yeniden kapatılabilir seçenekler, paradan ve israftan tasarruf sağlayabilecek birden fazla kullanıma olanak tanır.


Kapakları olan çeşitli mekanizmalar hali raf ömrü, atık ve yeniden kullanım için pratik geliştirmeler ile birlikte ambalaj şekil ve fonksiyon arasında mükemmel denge. Stand-up poşetlerin önümüzdeki birkaç yıl boyunca tam anlamıyla zamanın testine dayanacağına inanıyoruz  .


Doypack poşet ambalajıyla kullanılabilecek tüm farklı paketleme özelliklerine neden bir göz atmıyorsunuz?

Altın Aluminyum Doypack

Satın almak için tıklayınAluminyum Doypack 

Satın almak için tıklayınKağıt Aluminyum Doypack 

Satın almak için tıklayın


Pencereli Kağıt Doypack 

Satın almak için tıklayın

Şeffaf Doypack 

Satın almak için tıklayın

Şeffaf Metalize Doypack 

Satın almak için tıklayın


Epoşet Firması Olarak

Doypack ambalajların türleri, Kraft, Kraft Pencereli, Aliminyum, Altın, Metalize olarak inceleyebilir ve ister ürününüzü saklama ister ürününüze marka değeri katma ayrıcalığını yaşaya bilirsiniz. İhtiyacınız olan doypack (oturan poşet) türünü seçtiğinizde ise ebat, adet, fiyat gibi özelliklerine ulaşabilecek, ihtiyacınızı karşılayacak ürünü kolayca seçebilecek ve siparişinizi oluştura bilirsiniz. Ödemenizi banka havalesi, kredi kartı veya kapıda ödeme ücreti(Kargo firmasınca ücretlendirilen) yapabilirsiniz. eposet.com olarak bütün poşet ihtiyaçlarınızda tercihiniz olarak sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.