Menu
Sepetim

AmbalajAmbalaj, ürünlerin tüketiciye, kullanımlarına göre mümkün olan en iyi koşullarda güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için toplumda faaliyet gösteren sosyo-bilimsel bir disiplin olarak tanımlanmıştır.

Uluslararası Ambalaj Enstitüsü, ambalajı, aşağıdaki işlevlerden birini veya birkaçını gerçekleştirmek için, ambalajı, ambalajlanmış bir kese, torba, kutu, bardak, tepsi, poşet, yapışkanlı şeffaf poşet, doypack ambalaj, kitili poşet, oturan opp poşetler, teneke kutu, tüp, şişe veya başka bir kap formundaki ürünlerin, öğelerin veya paketlerin muhafazası olarak tanımlar: çevreleme, koruma, koruma, iletişim, fayda ve performans.

Diğer ambalaj tanımları, malların nakliye, dağıtım, depolama, perakende satış için hazırlanmasına yönelik koordineli bir sistemi ve nihai tüketiciye optimum maliyetle güvenli teslimatı sağlamanın bir yolunu içerir.

"Ambalaj" ve "Ambalajlama"  kelimelerini birbirinden ayırmak önemlidir. Ambalaj, ürünü içeren fiziksel varlıktır. Ambalaj, yukarıda tanımlandığı gibidir, ancak kendi başına bir disiplin olarak da görülebilir. 'Ambalajlama' fiili, tek bir öğenin (veya birkaç öğenin) bir paket veya kap içinde kapatılması olarak tanımlanabilir.


Ambalaj Kategorileri


Baharat Ambalajı

Kuruyemiş Ambalajı

Şekerleme Ambalajı

Baharat Ambalajı 

Satın Almak için Tıklayın 

Kuruyemiş Ambalajı 

Satın Almak için Tıklayın

Şekerleme Ambalajı 

Satın Almak için TıklayınKahve Ambalajı

Bitki Çayı Ambalajı

Bakliyat Ambalajı

Kahve Ambalajı 

Satın Almak için Tıklayın

Bitki Çayı Ambalajı 

Satın Almak için Tıklayın

Bakliyat Ambalajı 

Satın Almak için Tıklayın


Doypack (Oturan-Dik Duran Poşet) Nedir?


Doypack (oturan poşet) dik durmak üzere tasarlanmış mühürlü bir plastik vakum paketidir. Doypack'ler yaygın olarak toz veya hazır içecekler için kullanılır. Normal ambalajlama hatlarında veya aseptik olarak doldurulabilirler. Yeni nesil bir ambalaj türü olarak karşımıza çıkmaktadır.


Doypack (Doypak) Paketleme Ne Sağlar?


Doypack paketleme ile, 5 katmadan oluşan yapısı ile ürünlerin korunmasında tamper sağlamaktadır. Ürünlerini neme karşı, bozulmaya karşı katmanlar ile uzun süre taze(çıtır) kalmalarına yardımcı olmaktadır. Gerek tabanı ve modern ve evrensel bir ambalaj yaratan katılaşmış kaynaklardan oluşan özel bir poşettir. Başlıca avantajları: ürünü dik konumda sergilemek, baskı için geniş bir yüzey, alternatif bir paketleme sisteminden daha düşük bir fiyatla dize kapama veya tepesinde kaynak ısıl kapatma imkânıdır.


Doypack (Doypak) Nerelerde Kullanılır?


Bu ambalajlar gıda maddelerinin (örn. kahve, çay, baharatlar, kurutulmuş meyveler, fındık, meyve suyu, ketçap, mayonez, soslar, şeker vb.), Tohumların, kimyasalların, tütünün vb. Manuel ve otomatik paketlenmesi için kullanılır. Doypack poşetler çeşitli kalınlığı ve yapısı farklı renkte malzemelerden yapılmış bir ürün yapısına sahiptir. Sitemizden Doypack Poşetleri malzemesi, ebatı kategorilerine göre kategorize ederek inceleye bilirsiniz.  


Epoşet Doypack ambalajların türleri, Kraft, Kraft Pencereli, Aliminyum, Metalize olarak inceleye bilir ve ister ürününüzü saklama ister ürününüze marka değeri katma ayrıcalığını yaşaya bilirsiniz. İhtiyacınız olan doypack (oturan poşet) türünü seçtiğinizde ise ebat, adet, fiyat gibi özelliklerine ulaşabilecek, ihtiyacınızı karşılayacak ürünü kolayca seçebilecek ve siparişinizi oluştura bilirsiniz. Ödemenizi banka havalesi, kredi kartı veya kapıda ödeme ücreti(Kargo firmasınca ücretlendirilen) yapabilirsiniz. eposet.com olarak bütün poşet ihtiyaçlarınızda tercihiniz olarak sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.


Kare Tabanlı Oturan Poşet

Kare tabanlı oturan poşet, raflarda daha rahat bulundurma kolaylığı sağlamasıyla birlikte göze hitap eden ve natürel şık bir görünüm kazandırarak birçok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Ürünlerin içeriğini göstermesiyle birlikte müşterilerin dikkatini çekme özelliğine sahip olmaktadır. Böylelikle ürünlerinizi daha iyi tanıtma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca üreticiler için değerli bir ambalaj çözümleri arasında yerini almaktadır. 


Eposet.com adresi üzerinden birbirinden farklı ölçüler de kare tabanlı poşet modellerini incelemeyebilir ve ürünlerinizi raflarda daha düzenli bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu poşetleri kahve, çay, doğal ürünler, şekerleme, cips, kurabiye, peynir, fındık gibi birçok ürünler de kullanarak müşterilerinize ürünlerin albenisi arttırmayı başarabilirsiniz. Çeşitli malzemelerin saklanması amacıyla kullanılan en ideal seçimleriniz arasında bulunarak gündemimize gelecektir. 


Aynı zamanda kare tabanlı şeffaf poşet modellerini isteğinize göre baskılı ya da baskısız bir şekilde üretimi yapılmaktadır. Adresimiz üzerinden bizler ile iletişime geçerek sağlam ve kalite poşetlere sahip olabilir ve raf düzenliğinizi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda alt tarafının sağlam ve alt kısmında çıkıntı olmaması sebebiyle birçok kişi tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yerini almayı başarmış bulunmaktadır. Epoşet.com adresi üzerinden birbirinden farklı poşet modellerini bulabilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sipariş verme fırsatını bulabilirsiniz. 


Kare Tabanlı Poşet Nerelerde Kullanılır?

Kare tabanlı şeffaf poşet çeşitlerinin ölçüsü birbirinden farklı olmasıyla birlikte en hafif ürünler de dahi dimdik ayakta durma özelliğiyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Böylelikle raflarınızın daha düzenli durmasını sağlayarak hoş bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır. Sizler için büyük avantaj sağlamasıyla birlikte bütçenize dahi uygun olmasıyla karşımıza çıkmaktadır. Peki, kare tabanlı poşet nereler de kullanılır?

 

     1. Market, süpermarket gibi satış yapan yerlerde kullanımına uygun olmaktadır. 

     2. Özellikle raf kullanan satış yerlerinde en çok tercih edilen ürünler arasında bulunur. 

     3. Eczane, baharatçı, aktar gibi dükkânlar da dahi kullanıma uygun olmaktadır. 

     4. Fark edilmesini ve dikkat çekmesini istediğiniz ürünlerde kullanımını sağlayabilirsiniz. 


Diğer Ambalaj Çeşitleri

Bantlı Poşetler

Tek Kullanımlık Hijyenik Bantlı Poşetler


Tek kullanımlık hijyenik bantlı poşetleri hizmet sektöründe Kafe, Restourant, Lokanta ve otellerde müşterilerine kullanmaları için araç veren işletmelerde kullanılabilir. Örneğin çatal, kaşık, peçete, ve otel oda kartlarını tek kullanımlık bantlı poşetler için müşterilere teslim edilir. bu sayade hijyen korunmuş ve müşterilere güven sağlanmış olur. İşletmenizin logo ve mesajıyla baskılı hijyenik bantlı poşet ve ambalajlar sayesinde fark yaratacaksınız.


Bantlı jelatin poşetler nedir?

Poşetler çeşitli plastik malzemelerle yapılabilir. Bunlar içerisinde en yaygın olanı Polietilendir. Eğer tek kullanımlık poşetler üretilecekse, bunun için fosil yakıtlar kullanılır. Plastik poşetler genellikle, kutular, koliler veya kavanozlara kıyasla daha az malzeme alır. Bu nedenle de eğer amaç daha az malzemeyi ambalajlamak ise yer israfından kaçınmak için bu tür poşetlere gereksinim duyulur.


Piyasada bantlı poşetlerin birkaç  tasarım seçenekleri ve özellikleri mevcuttur. Bazıları askılı, bazıları dik dura bilecek şekilde, bazıları ise açıldıktan sonra tekrar kapatılabilecek şekilde üretilir ve amacına göre kullanılır.

Bantlı jelatin poşetler, ince, esnek, plastik filmlerden yapılmış bir kap türüdür. Bantlı poşetler gıdaları, tozları, buz, kimyasallar, atıklar ve başka gibi ürünleri taşımak için kullanılır ve en yaygın paketleme şeklidir.


Şeffaf Bantlı poşet nedir?

Bu poşetler farklı renklerde olabilir. Birçok çeşidi mevcuttur. Bantlı olmasının en önemli yanı malzemelerin korunmasını kolaylaştırmasıdır. Tarafımızdan satılan ürünler şeffaf renklidir. 

Ürün özellikleri: Şeffaf renklidir. Malzeme kalınlığı 27 mikro metredir. Hem renginden, hem de inceliğinden dolayı poşet içeriği kolayca görünmektedir. Malzeme ağırlıkları poşetin boyutuna göre değişmektedir. 


Kilitli Poşetler

Kilitli Poşet Modelleri

Birbirinden farklı modelleri sayesinde karşımıza çıkan kilitli poşet modelleri üretim ve imalatta kullanımına uygun olarak karşımıza çıkmaktadır.  Seri üretim yapan üreticiler için vazgeçilmez ambalaj çeşitleri arasında yerini almaktadır. Ürünlerin daha düzenli bir şekilde kolilemesini ve daha fazla korunmasını sağlayarak müşterisine sunum için kilitli poşet modelleri en ideal seçimler arasında yerini almaktadır. Aynı zamanda faydalı, yararlı ve gerekli bir kullanım sağlamasıyla birlikte birçok üretici tarafından son zamanlarda en çok tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. 


Kilitli torba ismi ile de karşımıza çıkan poşet modelleri arasında yerini alarak en çok tercih edilen ambalaj çeşitleri arasında bulunmasıyla birlikte kilitli poşet ebatları farklılık göstermektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda birbirinden farklı ebatları kullanabilir ve kahve, aktar ürünleri, kurutulmuş meyve ve sebzeleri, toz gıdaları ambalajlama fırsatını bulabilirsiniz. Kilitli olması özelliği sayesinde ürünlerinizi daha iyi koruma fırsatını bulabilecek ve ağzını kapatmak için başka herhangi bir yöntemi kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Korunması gereken ürünleri koruyarak sağlıklı bir şekilde muhafaza etmeniz yardımcı olacak ve müşteri kullanımına geçene kadar dahi kilitli poşet sayesinde koruma altında olması önerilmektedir. Aynı zamanda şeffaf kilitli poşet olmasıyla birlikte müşteriler tarafından ürünün ne olduğunu görmeleri de ürünün albenisini arttırarak müşteriler tarafından tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. 


Unutmamanız gerekir ki bir ürünün satışını arttırmak amacıyla ürünün reklamını iyi bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Böylelikle kaliteli ürünlerinizi müşteriye göstermek amacıyla kilitli poşet modellerini kullanabilir ve kullanıcıların daha net bilgi edinmesini sağlayarak ön plana çıkabilirsiniz. Son zamanlar da özellikle kuru gıdalar için en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Müşteri ürünü gözle görülür bir şekilde olmasından dolayı daha fazla tercih ettiğini söyleyebiliriz. Bundan dolayı satışınızı arttırmanızı olanak sağlayacaktır. Böylelikle müşteriler tarafından memnun kalmasını sağlayacak hem de satış yapan firmanın ürününün satışının yükselmesine yardımcı olacak önemli unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. 


Blog Yazıları

  1. Yüz Maskeleri İçin Poşetler - Kendinden Yapışkanlı veya Kilitli Poşetler
  2. Hijyeik Maske Poşeti ve Çatal Kaşık Servis Poşeti
  3. Şeffaf Yapışkanlı Opp Poşet Nedir?